Instalacje odgromowe – bezpieczeństwo podczas burzy

Większość osób decydujących się na budowę domu zastanawia się, czy instalacje odgromowe są rozwiązaniem niezbędnym. Według teorii piorun uderza wyłącznie w najwyższej obiekt znajdujący się w okolicy. Jednak czy jest to faktycznie prawda?

Montaż instalacji odgromowych – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

instalacje odgromoweInstalacje odgromowe mają jedno bardzo proste zadanie. Piorunochrony przyjmują na siebie energię pochodzącą z wyładowania atmosferycznego (podczas uderzenia piorunem), a instalacja bezpiecznie odprowadza ją do ziemi. Wyładowania, które towarzyszą uderzeniom pioruna, mogą być bardzo silne, a temperatura wewnątrz może sięgać nawet 1500˚C. Instalacje odgromowe chronią więc budynek przed uszkodzeniami, jakie może wywołać tak ogromna siła. Brak instalacji może przyczynić się do powstania poważnych zniszczeń i usterek znajdujących się wewnątrz urządzeń podpiętych do sieci elektrycznej. Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo zagrożenia pożarowego.

Nasza firma gwarantuje profesjonalny montaż instalacji odgromowych. Prace z nim związane warto zaplanować już na poziomie pierwszych prac budowlanych.

Klientom proponujemy również najlepsze piorunochrony dostępne na rynku. Jeżeli interesuje Państwa montaż instalacji odgromowych, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami – telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. Siedziba naszej firmy znajduje się w mieście Poznań, przy ulicy Siewierskiej 6.

W ofercie firmy WIE-NA znajdziecie Państwo także nowoczesne systemy grzewcze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.