pompy ciepła Poznań

Pompy ciepła odgrywają bardzo ważną rolę, ułatwiając codzienne życie mieszkańców domów jednorodzinnych, bloków i klientów budynków użyteczności publicznej. Pompy ciepła renomowanej firmy Panasonic, Auer i Kołton sprawdzą się idealnie w instalacjach klimatyzacyjnych, grzewczych, a także w zbiornikach podgrzewających wodę.

Pompy ciepła - Poznań

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie grzewcze, które wykorzystuje odnawialną energię (OZE), pochodzącą z:

  • gruntu (energia geotermalna),
  • powietrza (energia aerotermalna),
  • wody (energia hydrotermalna).

Pozyskana za pomocą pompy energia jest wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów, itp.

Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego i stanowi jeden ze sposobów na obniżenie rachunków pochodzących z ogrzewania powierzchni mieszkalnej.

Wyróżniamy różne rodzaje pomp ciepła, w tym jednym z nich jest pompa ciepła powietrze woda, która pobiera energię z powietrza i wykorzystuje ją do podgrzewania wody użytkowej. Szczególnie przy obecnie lżejszych zimach są coraz większe możliwości zaspokojenia potrzeb bytowych przez pompy powietrze woda, co pozwala znacząco obniżyć koszt inwestycji w stosunku do pomp gruntowych. Na pewno nie należy się martwić o bardziej mroźne zimy, ponieważ wystarczy użyć dodatkowego źródła ciepła, jakim jest kocioł elektryczny lub gazowy. Połączenie pompy ciepła Panasonic, Auer i Kołton z innym źródłem ciepła, przyczynią się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania nieruchomości oraz C.W.U.

Drugi rodzaj, to pompa ciepła gruntowa, typu solanka-woda, która jako źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Tego rodzaju pompa ciepła jest bardzo wydajna i może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości. Pompa ciepła umieszczona w gruncie charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością, ponieważ przez cały rok temperatura nie spada poniżej 7 stopni, co zapewnia stabilną pracę urządzenia na każdym etapie eksploatacji.

Pompy ciepła oferują rozwiązania dla nowych budynków i modernizowanych w zakresie ogrzewania i chłodzenia oraz zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Rozwiązanie przyjazne środowisku oparte na źródłach odnawialnych

Jako, że pompy ciepła wykorzystują energię z gruntu, wody gruntowej i powietrza, zmniejszają tym samym zużycie paliw kopalnych i ograniczają szkodliwą dla klimatu emisję dwutlenku węgla. Na koszty eksploatacji budynku znaczący wpływ ma ogrzewanie domu, jak i wody. Szczególnie jest to odczuwalne w sezonie zimowym. Jeśli więc zależy Ci na niższych rachunkach, warto postawić na alternatywne źródła energii - rozwiązania, które odciążą budżet, zapewniając komfortowe warunki cieplne w domu z jednoczesnym poszanowaniem bezpieczeństwa środowiska naturalnego. W zależności od wielkości i ciepłochronności budynku możliwa jest bezkosztowa eksploatacja budynku w zakresie CO, CWU i potrzeb bytowych.

Pompa ciepła z montażem

Inwestorom zainteresowanym wyborem pomp ciepła zapewniamy kompleksową usługę:

  • Pomoc w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.
  • Montaż pompy ciepła.
  • Rozruch urządzenia.
  • Usługi serwisowe.

Pracujemy na bazie urządzeń i komponentów znanych i cenionych producentów. W naszych instalacjach wykorzystujemy wyłącznie najlepsze pompy ciepła:

  • Pompa ciepła Panasonic,
  • Pompa ciepła Auer,
  • Pompa ciepła Kołton,

Ich wybór stanowi gwarancję wysokiej sprawności, energooszczędnej pracy oraz wysokiej żywotności samej pompy ciepła, jak i całej instalacji.

Jeżeli interesują Państwa nowoczesne systemy grzewcze takie jak np. ogrzewanie podłogowe, w tym mają Państwo pytania w zakresie pomp ciepła, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, której siedziba znajduje się w mieście Poznań. Nasi wykwalifikowani specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania zarówno w formie telefonicznej, mailowej lub za pomocą formularza, zamieszczonego na naszej stronie internetowej.