W naszej ofercie znajdują się:

Fotowoltaika Poznań i Wielkopolska - panele, instalacje

Specjalizujemy się w dostarczaniu nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska instalacji energetycznych zasilanych energią słoneczną. Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne, których projekt każdorazowo dostosowujemy do możliwości technicznych obiektu oraz oczekiwań przyszłych użytkowników. To pozwala nam tworzyć rozwiązania charakteryzujące się wysoką sprawnością oraz funkcjonalnością. Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na potrzeby obiektów mieszkalnych i użytkowych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na fotowoltaikę na terenie województwa wielkopolskiego.

Systemy mocowań – instalacje paneli słonecznych

Oferujemy Państwu systemy mocowań znanej i cenionej firmy CORAB. Jest to nowoczesne i szeroko wykorzystywane rozwiązanie technologiczne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich mocowań możliwy jest montaż różnego rodzaju systemów na dachach o zróżnicowanej powierzchni i ukształtowaniu.

Systemy mocujące panele fotowoltaiczne wykorzystywane są zarówno w przypadku dachów skośnych, które pokryte są dachówką czy blachą trapezową, jak i w przypadku dachów płaskich, gdzie stosowane są systemy bezinwazyjne, balastowe. W naszej ofercie znajdą Państwo także systemy wolnostojące (jednopodporowe i dwupodporowe), które montowane są do fundamentów, płyt betonowych lub wkręcane są w grunty.

Różnorodność oferowanych systemów mocowań umożliwia skuteczny, a zarazem bezpieczny montaż fotowoltaiki w dowolnym obiekcie, niezależnie do zastanych możliwości technicznych. Dzięki temu z energii słonecznej możemy korzystać w każdym miejscu i na każdą skalę – od zaspokajania potrzeb indywidualnego gospodarstwa domowego, po częściowe lub całościowe zaspakajanie potrzeb wybranych obiektów przemysłowych.

Panele fotowoltaiczne – Poznań

Proponujemy Państwu panele fotowoltaiczne najlepszych światowych producentów. W naszej ofercie można znaleźć produkty takich firm jak: SHARP, JA SOLAR, SELFA, AMERISOLAR i X-DISC.

Fotowoltaika Poznań

Panele fotowoltaiczne składają się z wielu połączonych ze sobą ogniw, które następnie zamykane są w ramie wykonanej z aluminium i pokrytej szkłem. Ogniwa fotowoltaiczne to elementy, które zapewniają przekształcenie promieni słonecznych w elektryczność. Są one bardzo kruche i nie wykazują odporności na czynniki zewnętrzne. Z tego powodu nie mogą być wykorzystywane bez przetworzenia. Istotny jest też fakt, że pojedyncze ogniwo jest bardzo słabe – wytwarzane napięcie wynosi ok. 0,5 V, a moc 2 W. Dopiero połączone ze sobą i odpowiednio zabezpieczone ogniwa fotowoltaiczne tworzą instalacje, które produkują prąd przez długie lata.

Inwertery – fotowoltaika bez tajemnic

W naszej ofercie znajdują się inwertery. Są to urządzenia elektroniczne, dzięki którym instalacje fotowoltaiczne spełniają swoją podstawową funkcję. Głównym zadaniem tego systemu sterowania jest konwersja prądu stałego na energię prądu przemiennego. Skutkiem tego procesu jest możliwość zasilenia urządzeń elektrycznych oraz sieci elektromagnetycznych. Ponadto w przypadku awarii sieci elektromagnetycznej inwerter zatrzymuje działanie systemu i energia nie dociera do sieci. Proponujemy Państwu produkty takich firm jak: SOLAREDGE, GOODWE, SOFARSOLAR i SKYMAX.

Magazyny energii – fotowoltaika

Magazyn energii jest rozwiązaniem, które wpływa na możliwość gromadzenia energii uzyskanej dzięki systemowi fotowoltaicznemu. Zapotrzebowanie na prąd jest stałe, jednak instalacje fotowoltaiczne mogą go produkować tylko wtedy, gdy występują sprzyjające ku temu warunki (potrzebna jest energia słoneczna). Nowoczesny system magazynowania umożliwia jednak zgromadzenie prądu i wykorzystanie go nawet w momencie, kiedy źródło odnawialne nie produkuje energii. Współczesne rozwiązania umożliwiające pozyskiwanie energii ze słońca i jej gromadzenie są niezwykle funkcjonalne i oszczędne. Opracowanie wydajnego systemu magazynowania ma bardzo duży wpływ na rozwój technologii związanej z energią otrzymywaną ze źródeł odnawialnych na całym świecie. Dzięki niemu możliwe jest optymalne wykorzystanie sieci przesyłowych i dystrybucyjnych oraz gospodarowanie wytworzoną energią. Wpływa to również na pracę elektrowni konwencjonalnych i atomowych. Bardzo często magazyny energii są stosowane jako awaryjne systemy zasilania w publicznych placówkach – np. w szpitalach.

  • Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak i przemysłowego.
  • Magazyn energii pozwala na jej gromadzenie i wykorzystanie do różnych celów.
  • Prąd wytworzony przez panele fotowoltaiczne może być wykorzystywany nawet w nocy.
  • System gwarantuje niezależność – nawet w przypadku awarii sieci nie ma ryzyka braku energii.
  • Wyprodukowana energia zostaje maksymalnie wykorzystana.

Oferujemy Państwu najlepsze instalacje fotowoltaiczne oraz ich montaż. Proponujemy także nowoczesne systemy grzewcze oraz instalacje odgromowe. Osoby prywatne oraz klientów biznesowych zainteresowanych możliwością wykonania spersonalizowanej instalacji fotowoltaicznej zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze komponentów tak, aby gotowa instalacja w pełni odpowiadała Państwa potrzebom i oczekiwaniom.