Mata grzewcza – Poznań i okolice

Maty grzewcze Poznań i okolice  Mata grzewcza jest to kabel grzewczy przymocowany do siatki z włókna szklanego.

Zajmujemy się dystrybucja elektrycznych mat grzewczych firmy SH KOREA, które przeznaczone są do wykonania ogrzewania podłogowego w łazienkach, lub jako instalacja dogrzewająca pomieszczenie (uzyskuje się w ten sposób komfort ciepłej podłogi).

Oferowane przez nas maty grzewcze są w zestawach gotowych do montażu i całkowicie wolne od pola elektromagnetycznego.

Montaż maty grzewczej wykonuje się bezpośrednio na wylewce poprzez zatopienie ich w kleju elastycznym do ogrzewania podłogowego, a następnie wykonuje się warstwę wierzchnią z płytek ceramicznych. Oferujemy zestawy do samodzielnego montażu zawierającego matę grzewczą, peszel, puszkę montażową oraz termoregulator jak również oferujemy usługę montażu ogrzewania podłogowego przez autoryzowanego instalatora na terenie całego kraju, system zamontowany przez autoryzowanego instalatora posiada 30-letnią gwarancję!

Jakie najważniejsze zalety ma mata grzewcza?

 

  Zalety mat grzewczych:

     Bezpieczeństwo - dzięki swej konstrukcji maty grzewcze nie wytwarzają pola elektromagnetycznego. Trzywarstwowa izolacja, oraz ekranowanie z tworzywa trudnopalnego niemal całkowicie eliminują ryzyko pożaru.

   Tanie ogrzewanie strefowe - ogrzewanie za pomocą mat grzewczych instalujemy tylko w miejscu użytkowania, uzyskując komfort ciepłej podłogi przy niskich nakładach inwestycyjnych.

   Żywotność - sprzedawane przez nas produkty są najwyższej jakości, dlatego udzielamy na nie 30-letniej gwarancji technicznej, o ile zostaną zainstalowane przez autoryzowanego montera.

    Możliwości zastosowań - kabel grzewczy można zainstalować jako elektryczne ogrzewanie podłogowe pod płytkami ceramicznymi, marmurem, gresem, miejscach mokrych oraz narażonych na wilgoć.

   Ekologiczny system grzewczy - brak kurzu, hałasu, zanieczyszczeń. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to przyjazny dla środowiska system ogrzewania.

Montaż maty grzewczej w systemie ogrzewania podłogowego – schemat

montaż maty grzewczej

 

 

1. Wylewka właściwa

2. Mata grzewcza

3. Klej elastyczny do ogrzewania podłogowego

4. Płytki Ceramiczne

 

Kabel grzewczy czy mata grzewcza?

Na montaż maty grzewczej lub kabla grzewczego decyduje się coraz większe grono osób – z uwagi na liczne korzyści finansowe i funkcjonalne tych rozwiązań. Pytanie jednak, które rozwiązanie jest korzystniejsze: kabel grzewczy, a może mata grzewcza?

Oba rozwiązania mogą funkcjonować jako samodzielne instalacje grzewcze lub jako wspomaganie dla głównego ogrzewania. To, które z rozwiązań wybrać, zależy od wielu czynników, m.in. od:

    • powierzchni, która wymaga ogrzania,
    • momentu realizacji instalacji – kabel grzewczy najlepiej ułożyć na etapie budowania domu lub jego generalnego remontu, natomiast maty mogą trafić na podłogę również na późniejszym etapie,
    • specyfiki instalacji – kabel grzewczy można układać z większą precyzją, decydując o jego zagęszczeniu, mata jest standaryzowana,
    • tego, jak przebiega montaż – do samodzielnego lepiej nadają się maty.

Aby dobrać właściwą technologię, warto skontaktować się z ekspertami z naszej firmy. Pomożemy podjąć korzystną decyzję. Zapraszamy do współpracy!